AC100-240V Wall Mount LED Controller Touchable Screen Led Strip Dimmer
Shenzhen Way Far Technical Co., Ltd
Contact Now
Brand Name : vyeofar
Model Number : EX1
Certification : CE/Rohs
Place of Origin : Guangdong
MOQ : 10
Price : negotiable
Payment Terms : D/A, L/C, , D/P, T/T, Western Union, MoneyGram,Paypal
Supply Ability : 5000/month
Packaging Details : BOX
Material : Glass
Color : White
Type : 86mm
Function : led strip Dimmer
votage : 100V-240V
Power output : 480W
Contact Now
Led Touch Dimmer Controller AC100-240V Wall Touchable Screen Led Strip Dimmer​
Adopt 2.4GHz RF wireless transmission technology, which is applicable for license and patent free worldwide.
Support DMX512 signal output can work as DMX master controller to control DMX fixture.
Touch keys with chord and LED indicator
Saved the scene you like, touch 1 key to recall the scene, easy and convenient
Input Voltage: 100-240V ac
Output Signal RF 2.4GHz, DMX512
Working Temp.: -30-55C
Dimensions: L86×W86×H36(mm)
Package Size: L113×W112×H50(mm)
Weight(G.W.): 225g
Technical Specs
Ex1 Dimming Touch Pane
Input Voltage:100-240Vac
Dimensions:L86×W86×H37(mm)
Working Temp:--30°C~55°C
Weight(G.w.):225g
F4-3A CV Receiver
Input Coltage:5-24Vdc
Working Temp:-30°C~55°C
Max Current Load:3A*4CH Max.12A
Dimensins: L125×W33×H20(mm)
Max Output Power:60W/144W/288W(5V/12V/24V)
Package Size:L127×W35×H24(mm)
Wireless Signal: 2.4GHz
Weight(G.W.): 60g
F4-5A CV Receiver
Input Voltage:5-24Vdc
Working Temp:-30°C~55°C
Max Current Load :5A ×4CH Max.20A
Dimensions:L127×W44×H30(mm)
Max Output Power:100W/240W/480W(5V/12V/24V)
Package Size: L178×W48×H33(mm)
Wireless Signal: 2.4GHz
Weight(G.W): 150g
F4-CC CC Receiver
Input Coltage: 12-48Vdc
Output Voltage: 3-46Vdc
Output Current: CC 350/700/1050mA×4GH
Output Power: 1.05W-48.3W×4CH Max193.2W
Wireless Signal: 2.4GHz
Note:Receiver is sold separately
Working Temp:-30°C~55°C
Dimensions: L175×W44×H30(mm)
Package Size:L178×W48×H33(mm)
Weight(G.W.): 165g
How do you ensure the quality
Q2:How to do if any quality problems on our side in the warranty time?
A2: First, take pictures or videos as proof and send to us.We will replace new ones for free.
Q3:OEM OR ODM accepted?
A3:Yes,we can do OEM & ODM,logo on the light or package both are available.
Q4:Can we get support if we have our own market position?
Q5:Is there any cheap shipping cost to import to our country?
Q6: How many days will samples be finished?And how about the mass production?
Q7:What is your trade assurance?
A7:100% product quality protection
100% product on time shipment protection
100% payment protection for your covered amount